Witamy w Lekcji 2 – Bariery i cele EiE


Ten kurs jest częścią kursu online Edukacja w sytuacjach kryzysowych (EiE)

W Lekcji 2 zajmiemy się typowymi barierami w dostępie do edukacji w sytuacjach kryzysowych, metodami ich analizy oraz podejściami dotyczącymi dostępu do edukacji, które pomagają likwidować te bariery. 


A person with a thinking bubble
 Czy ten kurs jest dla mnie?

Ta lekcja jest przeznaczona przede wszystkim dla osób zajmujących się edukacją w sytuacjach kryzysowych (EiE) oraz edukatorów. Zapewnia dobre zrozumienie typowych barier w dostępie do edukacji w sytuacjach kryzysowych oraz nadrzędnego celu, jakim jest ich zlikwidowanie. Może również służyć jako źródło przydatnych informacji dla osób zajmujących się innymi dziedzinami, ale chcących pogłębić swoją wiedzę na temat tego sektora, przyswajając sobie treści na poziomie średnio zaawansowanym. Ta lekcja stanowi podstawę dla kolejnych lekcji w ramach kursu online EiE, ale może być również punktem wyjścia do innych szkoleń (w tym kursu Podstawy EiE w ramach programu rozwoju zawodowego PDP).


A person with a lightbulb over their head
 Jaką korzyść wyciągnę z tego kursu?

Po ukończeniu tego kursu będziesz potrafić:

  • Wymienić i sklasyfikować najczęstsze bariery w dostępie do edukacji w sytuacjach kryzysowych

  • Określić działania w obszarze EiE, które można podjąć w celu przełamania tych barier

  • Wyjaśnić nadrzędne cele EiE i podać przykłady działań interwencyjnych, które przyczyniają się do realizacji tych celów 

A clock showing 15 minutes passing
 Jak długo potrwa kurs?
 Ukończenie tej lekcji powinno ci zająć około 6 godzin.


Three stacks of coins with a question mark on the top
 Ile kosztuje kurs?
 Ten kurs jest bezpłatny!


A certificate scroll with a rosette on it
 Czy na koniec otrzymam odznakę lub certyfikat?
 Tak, po ukończeniu lekcji otrzymasz odznakę cyfrową.


The word START and a question mark in a circle Jak mogę zacząć?

 

Wróć do góry strony i kliknij przycisk „Dołącz do kursu”. Nastąpi przeniesienie na stronę kursu. Nie musisz ukończyć kursu za jednym razem – zawsze możesz kontynuować później od ostatniego odwiedzonego przez ciebie miejsca.


Ochrona danych i zgoda

Ten kurs został stworzony i jest administrowany przez The Humanitarian Leadership Academy. Dołączając do tego kursu, wyrażasz zgodę na to, aby ta organizacja uzyskała dostęp do informacji o Twoim profilu Kaya, w tym Twojego imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, aby mogła zapewnić kurs. Może to wymagać skontaktowania się z użytkownikiem. Dane użytkownika zostaną zanonimizowane przed ich wykorzystaniem do celów analizy lub raportowania. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem digitallearning@savethechildren.org.uk.